Jak ciekawie udekorować sofę lub kanapę?


Witajcie
Dzisiaj troszkę o tym jak udekorować sofę, kanapę czy tapczan ... zwał jak zwał ;) w każdym razie dzisiaj słów kilka
o moim ulubionym meblu w salonie.

Sofa lub kanapa to zwykle najważniejszy element wystroju salonu. Tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, oglądamy telewizję, czytamy książki, pozwalamy sobie na krótką popołudniową drzemkę. Ten mebel służy nam również podczas spotkań z rodziną czy przyjaciółmi, musi być więc nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale również ładnie się prezentować.
Jeśli chcemy dodatkowo udekorować sofę lub kanapę w salonie, warto wybrać poduszki dekoracyjne. Dlaczego właśnie poduszki? 
Ponieważ jest to nie tylko element ozdobny, ale również praktyczny. Ładnie dobrane poduszki dekoracyjne świetnie urozmaicą wygląd mebla, a jednocześnie sprawią, że całe wnętrze nabierze charakteru. A kiedy będziemy chcieli odetchnąć na sofie, wygodna poduszka zdecydowanie umili nam odpoczynek.

Poduszki dekoracyjne


Dekoracje poduszkowe 

Dekoracyjnych możliwości z zastosowaniem poduszek jest mnóstwo. Poszewki mogą być ozdobione różnymi motywami i kolorami. W nowoczesnych mieszkaniach bardzo często wybierane są geometryczne wzory, które nadają wnętrzu stylowy, wielkomiejski wygląd. Takie poduszki świetnie prezentują się na kanapach w odcieniach bieli, beżu lub szarości. Jednolita kolorystycznie kanapa czy sofa nabierze wówczas charakteru za sprawą odznaczających się wzorów.

Wzory geometryczne na poszewkach dekoracyjnych

Miłośnicy żywych, jaskrawych kolorów mogą zdecydować się na poduszki w intensywnie żółtych, zielonymi, pomarańczowymi, różowych czy fioletowych odcieniach. Mogą również łączyć kolory na poduszkach wedle swojego uznania.

Poszewki ozdobne na poduszki


źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/dabito/


Miłośnicy spokojnych barw mogą wybrać subtelne pastele. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno na jasnych,
jak i na ciemnych obiciach mebli.

Poszewki dekoracyjne na poduszki

Poduszki dekoracyjne mogą być dobrane do sofy lub kanapy na zasadzie kolorystycznego kontrastu,
ale nie jest to reguła. W klasycznych, eleganckich lub minimalistycznych wnętrzach można zastosować ozdoby zachowane w tej samej tonacji barw. Szarą kanapę można więc udekorować poduszkami ozdobionymi motywami utrzymanymi w odcieniach szarości, delikatnego beżu czy czerni. Według podobnego schematu można postąpić również w przypadku innych kolorów. 

Naturalne kolory na poszewkach dekoracyjnych

Przy takim rozwiązaniu należy jednak postępować ostrożnie, aby nie zdominować wnętrza jedną barwą.

Marta

Etykiety: , , , ,