25 czerwca 2014

sOfA ;)

Witajcie

Jak ten czas szybko upływa. ZA SZYBKO !!! No ale muszę jakoś do tego przywyknąć hihi. Przed chwilą był piątek i cieszyłam się bardzo bo kurier przywiózł nam sofę, którą wymarzyłam sobie już dawno. Cały piątkowy wieczór ją składałam żeby jeszcze zasiąść na niej z lampką wina. A dzisiaj już środa a ja Wam jeszcze nie pokazałam zdjęć z montażu ;) Zrobię to dzisiaj z opóźnieniem, bo niestety pogoda u mnie nie pozwala na zrobienie zdjęć już z pierwszymi przymiarkami dekoracyjnymi :)

Sofa z Ikei w kolorze jasnoszarym. Kupiona trochę w ciemno, ale na szczęście Ikea mnie nie zawiodła. Tak szczerze to miał być inny model sofki kupiony, ale ta sofa wygrała długością siedziska i swoją prostotą. Popatrzcie na moje montażowe zmagania.Sofa, dla mnie, super wygodna. Przetestowana już w pozycji siedząco-leżącej, zalegającej i przede wszystkim horyzontalnej pod kołderką przez wszystkich naszych domowników ;) Sprawdza się świetnie.
Mam nadzieję, że pogoda pod koniec tygodnia będzie łaskawsza i będę mogła pokazać Wam więcej :)


Miłego środowego wieczoru Wam życzę i do następnego napisania :)


17 czerwca 2014

Duży pokój już po malowaniu :)

Witajcie


Wreszcie mamy odświeżony w 100 % duży pokój na pięterku ;). Jeszcze dużo brakuje, ale najważniejsze, że już pomalowaliśmy ściany i wielki żeliwny kaloryfer. A teraz zostaje mi już czekać na zamówione mebelki.

W tym pokoju do tej pory stał PRL-owski segment już bardzo wysłużony i narożnik kupiony na początku wieku - hihihi jakkolwiek to brzmi. Szczęśliwa jestem bardzo, że te mebelki zniknęły z mojego mieszkania  i teraz służą innym, bo i segment i narożnik znalazły nowych właścicieli :)

Wiele czasu spędziłam nad przekonaniem mojego R, że białe ściany nie muszą kojarzyć się z laboratorium i niestety nie udało mi się.
R jest zwolennikiem kolorowych ścian i ciemnych mebli ale na szczęście udało mi się wywalczyć kompromis. Dla niego piękne, słoneczne, żółte ściany dla mnie białe mebelki :) Myślę, że to dobre połączenie :)
Pierwszy pomocnik malarza :)


A to już pierwsze przymiarki :) Jak widzicie komoda z pracowni zmieniła swoje miejsce, jak i kilka drobiazgów. Nie wiem jeszcze czy to ostateczny efekt tego kącika. Zastanawiam się nad kwietnikiem. Czy go zostawić, czy nie? A może go przemalować na czarno? a może na biało? 
Jak widzicie jeszcze mam małe i większe dylematy. 
Ciekawa jestem Waszego zdania.
Zostawić? Przemalować? Usunąć?


 Z innym kolorem niż biały na ścianach jest ten problem, że na zdjęciach rzadko wychodzi tak samo. Kilka zdjęć robionych o tej samej porze i tym samym aparatem a na każdym żółty wygląda inaczej.


I to na razie tyle z mojego nowo pomalowanego pokoju. Na sofę musimy poczekać do przyszłego tygodnia, a na mebelki jeszcze chyba około 5 tygodni :)


Ściskam Was mocno
02 czerwca 2014

Living Room Inspiracje

Witajcie


Zbliża się czas, w którym w końcu (!!!) zaczniemy, długo wyczekiwany, remont "górnego" salonu. 

Salon to może trochę za dużo powiedziane, ale "duży pokój" to na pewno ;) Kiedyś zastanawiałam się nad nazwami dla "dużych pokoi": salon. livingroom ... dla mnie w domu rodzinnym a bardziej w mieszkanku moich rodziców, tzn. salon był nazywany dużym pokojem, bo rzeczywiście był największy z trzech, które w naszym mieszkanku były. Jak wyprowadziłam się z mieszkania rodziców i zamieszkałam w domu teściów, w którym to każdy z pokoi był większy od naszego "dużego pokoju" nazwa ta zaczęła być troszkę myląca, 
bo w końcu prawie każdy pokój jest tak samo duży, a największym pokojem w domu jest w tej chwili nasza sypialnia :) więc zaczęłam używać określenia - salon, ale do tej pory nie mogę się jakoś do tego przyzwyczaić :) Ciekawa jestem czy Wy również macie jakieś swoje określenia na salon?

No ale ja nie o nazwach chciałam pisać :) Nigdy jeszcze Wam nie pokazywałam tego pokoju w całości. Troszkę widać go tutaj. Meble 
z lat 70-tych XX wieku, narożnik z początku XXI wieku z okropną tapicerką. Nic ciekawego. Niestety gdy ostatnim razem remontowaliśmy ten pokój układy nie pozwoliły mi na wielkie rewolucje, ale w tej chwili układy się zmieniły i salon przejdzie całkowitą rewolucję :)))))) na która bardzo się cieszę. Postaram się jeszcze przez remontem zrobić kilka zdjęć i pokazać Wam stan przed i po. 


Dzisiaj jednak trochę salonowych inspiracji. Jeśli macie ochotę to zapraszam.


Wszystkie zamieszczone w tym poście zdjęcia wyszukane zostały na www.pinterest.pl. 
Linki do nich znajdziecie tutaj.
Pufa jak dla mnie boska :)
Dziękuję, że ze mną jesteście :)