30 stycznia 2014

Szczypta różu

Witajcie Kochani


Ostatnio dużo różu widać na blogach i w gazetach wnętrzarskich. Kolor cudowny, ale nie zawsze tak uważałam. Parę lat wcześniej róż był kolorem najrzadziej pojawiającym się w moim życiu, szafie i wnętrzach. Zmieniły to narodziny mojej córy. Pamiętam jak dowiedziałam się że noszę pod sercem dziewczynkę zarzekałam się mojej przyjaciółce, że (i tu cytuję) moje dziecko nigdy nie będzie chodziło w różu.
Plan był taki: ZERO różu. Wszędzie. W ubraniach, w pokoiku itd. Jak pewnie się domyślacie  nie udało się. Róż był wszechobecny w życiu mojej córeczki i w moim i ku mojemu zdziwieniu polubiłam go. Po jakimś czasie sama zaczęłam po niego sięgać i częściej zaczął pojawiać się w naszym domu.
Teraz uwielbiam róż we wszystkich odcieniach. Oczywiście wszystko z umiarem ;) 
Bardzo mnie cieszy, że wchodzi na solony i będzie brylował w najbliższym czasie. ojj bardzo mnie cieszy :)W delikatnym, naturalnym odcieniu lubię go chyba najbardziej :)
A to niektóre z propozycji poszewek z różem, które już niedługo dostępne będą w moim kramiku w poszewkami.

Trzymajcie się cieplutko :)

Marta19 stycznia 2014

Niedziela w towarzystwie różowych bliźniąt ;) i hiacyntów

Witajcie 

Jak Wam mija niedziela? Szkoda, że tak szybko :( 

Ja dzisiaj "drutuję" (określenie mojego M na moje prace robótkowe wszelkiego rodzaju) cały dzień. Robiłam ,na specjalne zamówienie, poszewki z przepięknej ciemnoszarej włóczki. Uwielbiam tą właśnie włóczkę. Wykonuje się z niej bardzo szybko wymyślone przez siebie twory :) i jest niesamowicie przyjemna w dotyku.A i oto moje różowe bliźnięta ;)


Hiacynty przyniosłam w piątek i nie mogę się doczekać kiedy rozkwitną
Pięknie hiacynty prezentują się w pudełeczku od Agi.


A to już prawie gotowa pierwsza podusia. Jeszcze zostało przyszyć guziczki i zrobione :)Miłego wieczoru Wam życzę 

Marta


18 stycznia 2014

Black, White & Gray

Witajcie moi Kochani 


Jak już się pewnie zorientowaliście to ostatnio moje ulubione kolory :) Oczywiście nie tylko je darzę swoimi uczuciami, ale ostatnio dużo ich u mnie w domu, w moich pracach i poduchach. 
Kilka dni temu zrobiłam przegląd mojej szafy z materiałami i zabieram się za szycie nowych wzorów.
W grudniu nie bardzo miałam czas na nowości, ale nie powstrzymałam się od kupowania tkanin. Teraz dzięki temu mam na czym pracować :)
Dzisiaj tylko mała część tego czym będę się chciała z Wami podzielić w najbliższym czasie.


Miłego weekendu Wam życzę :) 
Niekoniecznie Black, White & Gray ;)


Marta


11 stycznia 2014

Inspiracje - drewno we wnętrzach

Witajcie moi drodzy

Przyszedł Nowy Rok i tak właściwie pędzi od początku jak opętany. Nawet się nie spostrzegłam a dziś już 11 styczeń. Wydaje mi się, że wczoraj otwierałam szampana na przywitanie 2014, a tu o proszę dwa tygodnie pękły nie wiadomo kiedy :) 

Nowy rok to podsumowania i plany. Podsumowanie 2013 zrobiłam sobie w głowie i muszę Wam się pochwalić ;) wyszło całkiem nieźle. Jakie plany? Spore :) hihi :) mam ich na ten rok tyle, że już zabrałam się do ich realizacji żebym zdążyła do 31 grudnia ;) Plany wnętrzarskie ... ich też wiele, ale nie bójcie się nie będę o nich teraz pisać. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła Wam pokazać pierwszą realizację.

No ale rozpisałam się a tu miał być post z inspiracjami :) Już przechodzę to tematu.
Dzisiaj drewno, ale takie które nie zostało poddane dużej obróbce. Naturalne, piękne i dostojne. Uwielbiam drewno we wnętrzach. Dodaje ciepłego, przytulnego klimatu. Najlepiej prezentuje się we wnętrzach w stylu skandynawskim, ale nie tylko. Może być użyte jako dekoracja, siedzisko, stół, stolik kawowy albo nocny i mogłabym bez końca ... jednak wolę popatrzeć na piękne zdjęcia :)

Źródło wszystkich zdjęć: www.pinterest.com


Pięknie prawda?Ściskam Was cieplutko i miłego weekendu życzę :)

Marta