Wrzesień czy to już naprawdę jesień?

... mam nadzieję, że nie ... chociaż powoli dostrzegam ją dookoła.

Jesień zazwyczaj kojarzy się z kolorowymi liśćmi na drzewach z kasztanami i żołędziami ... :) Mi również tak się kojarzy, ale dla mnie pierwszymi znakami, że jesień już coraz bliżej to dojrzałe, pachnące węgierki. Pałki (niestety nie znam ich prawdziwej nazwy) kwitnące w rowach i stawach. Ale przede wszystkim drewno, które leży przywiezione z lasu i czeka na porąbanie i poukładanie go w piękne wyglądające rzędy. 

Piękne prawda ?  Drewno niesamowicie wygląda i ma niesamowity urok i zapach ... ach szkoda, że nie możecie poczuć tego aromatu świeżo pociętego drewna.

Wiecie co pomyślałam gdy zobaczyłam ten klocek? Że pięknie by wyglądał  ucięty i wypolerowany z niego  krążek, na moim stole :) a na nim filiżanka z poranną kawą i croissantem. Ach tak bym chciała ... 
i już pomyślałam, że poproszę mojego M żeby mi taki krążek uciął, gdy mój teść wpadł z piłą i wszystko pociął i porąbał w kawałki.

Buu ... pech to pech, ale może następnym razem. 

To było wczoraj ... a dziś pech mnie nie opuszczał. Dostałam wiaderko śliwek od sąsiadki. Przepysznych węgierek, które uwielbiam.


Zrobiłam z nich kilka słoików i ukręciłam szybkie ciacho, które wsadziłam do pieca. Zostawiłam instrukcje mojemu M i poleciałam na sąsiedzkie ploteczki, które się niestety nie co przedłużyły.I wiecie co?! zjedli caluśkie ciacho. Nawet okruszka nie zostawili. Nawet nie miałam co sfotografować dla Was. Buu ... co zrobić ... musiało być bardzo dobre :))) ale nic to ... będzie okazja do następnych sąsiedzkich ploteczek przy zrywaniu węgierek na kolejny placek ze śliwkami ;)

Kochani uciekam spać :) Miłej nocki Wam życzę i do jutra.

:*
Marta

Etykiety: , , , ,